Makijaż permanentny

Kurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych uzyskaniem umiejętności z zakresu wykonywania makijażu permanentnego.
Zapewniamy niezbędne narzędzia, aparaturę oraz kosmetyki. Kursy kończy się uzyskaniem certyfikatu szkoły. Kurs przeprowadzamy w małych grupach 3-5

Program kursu:

1. BHP w pracy.
2. Budowa anatomiczna twarzy i skóry
3. Fizjologia skóry
4. Analiza kolorystyczna
5. Omówienie typów urody
6. Metody makijażu permanentnego:
– Metoda włoskowa
– Microblading
– Hybrydowy makijaż permanentny
– Metoda cieniowania
Ombre Brows, Powder effect
7. Praca na skórkach
8. Praca na modelkach.

Możliwość stworzenia indywidualnego programu w zależności od potrzeb kursantki.

Kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę m in. przez Panią kosmetolog Natalię Olejnik, która otrzymała tytuł Kosmetyczki Roku 2017 oraz Linergistki Roku 2019!

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny polegający na wykonaniu trwałego make-upu poprzez wprowadzenie pod skórę pigmentu. Barwnik implementowany jest do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka, ok. 0,3-0,5 mm, za pomocą specjalnej igły lub różnego typu ostrzy – microblading. Zabieg odbywa się w znieczuleni miejscowym – przed przystąpieniem do pracy  specjalista nakłada na twarz znieczulające kremy lub żele.

Wyróżniamy różne metody wykonywania makijażu permanentnego, są to metoda włoskowa, microblading, hybrydowy makijaż permanentny i metoda cieniowania – w zależności od wybranej techniki uzyskać można delikatny lub bardziej wyrazisty efekt. Prawidłowo wykonany makijaż utrzymuje się przez kilka lat – efekty zanikają stopniowo wraz ze złuszczaniem się naskórka

Makijaż permanentny pozwala zamaskować ewentualne niedoskonałości twarzy i jest doskonałym sposobem na podkreślenie kobiecego piękna.

 

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to propozycja dla kobiet, które, mówiąc najprościej, chcą poprawić wygląd ust.  Trwały make-up umożliwia:

  • wyrównanie asymetrii ust
  • delikatnie powiększenie lub pomniejszenie ust
  • podkreślenie konturu
  • nadanie ustom trwałego, pięknego koloru.

Różne techniki pigmentacji i szeroka paleta barwników sprawiają, że zarówno panie kochające usta w kolorze krwistej czerwieni, jak i miłośniczki naturalnych odcieni, czyli stylu naturalnego znajdują idealne dla siebie rozwiązanie.

 Makijaż permanentny sprawi, że usta będą wyglądać naturalnie, świeżo i niezwykle estetycznie.

 

Makijaż permanentny brwi

 

Makijaż permanentny w szczególności zalecany jest w przypadku kobiet, których brwi wyglądają nieestetyczne – są cienkie, rzadkie, nierówne, bardzo jasne. Na trwały make-up zdecydować się mogą również kobiety, które z jakiś powodów nie mają naturalnych brwi.

 Warto tutaj podkreślić, że istnieje możliwość medycznej pigmentacji brwi, takie rozwiązanie stosowane jest w przypadku osób po chemioterapii i chorobach, które spowodowały utratę brwi i rzęs.

Makijaż permanentny brwi sprawi, że oprawa oczu będzie prezentować się znakomicie o każdej porze dnia i nocy i w różnych warunkach. Odpowiednio dobrana metoda pigmentacji brwi – microblading, ombre lub makijaż hybrydowy oraz dopasowany odcień pigmentu  sprawią, że brwi zyskają estetyczny kształt, odpowiednią wielkość i głęboki, pasujący do typu urody kobiety kolor. 

Górna oprawa oka(kreski)

Makijaż permanentny górnej powieki oka polega na wykonaniu cienkiej kreski na linii rzęs górnej powieki oka. Taki zabieg optycznie zagęszcza rzęsy, umożliwia korekcję kształtu oka i podkreśla oprawę oczu. Trwały makijaż górnej oprawy oka w szczególności wskazany jest dla pań, które

  • mają jasną, bardzo delikatną oprawę oczu
  • nie mają czasu na codzienny  makijaż
  • mają uczulenie na kosmetyki kolorowe

A także dla kobiet, które przeszły zabieg korekty powiek i osób, które chcą zrekonstruować linię rzęs po przebytej chemioterapii lub chorobie, której skutkiem była utrata rzęs.